COMPETITION RESULTS
COMPETITION RESULTS
2017
XIV South East Opens
- 19th March, 2017
17 Entries -
View Photos
Rayners Lane Taekwon-Do Academy - Best School

Siddharth Madapusivijay - Gold (Patterns)

Jorja Anslow - Gold (Patterns)
Elias Boston - Gold (Patterns)
Matthew Baxter - Gold (Black Belt Special Technique)
Issa Majeed - Gold (sparring)
Elias Boston - Gold (sparring)
Rayners Lane Rockets - Gold (Jnr Team Patterns)
(Team = Issa Majeed, Ojas Shrestha, Siddharth Madapusivijay, Jorja Anslow & Rahul Limbu)
Simran Vara - Silver (Patterns)
Issa Majeed - Silver (Patterns)
Sharan John-Alex - Silver (Patterns)
Helen Krychowska - Silver (Patterns)
Sharan John-Alex - Silver (sparring)
Trupz Mahida-Dicocco - Silver (sparring)
Helen Krychowska - Silver (Sparring)
Matthew Baxter - Silver (Black Belt Sparring)

Rahul Limbu - Bronze (Patterns)
Arjun Radia - Bronze (Patterns)
Maiya Radia - Bronze (Patterns)
Mounir Belhadj - Bronze (sparring)
Jorja Anslow - Bronze (Sparring)
Rahul Limbu - Bronze (Sparring)
Arjun Radia - Bronze (Sparring)
Maiya Radia - Bronze (Sparring)

Suliman Majeed - Bronze (Black Belt Sparring)
The Wonder Women Plus 2 - Bronze (Tens/Adults Team Patterns)
(Team = Helen Krychowska, Trupz Mahida-Dicocco, Elias Boston, Maiya Radia & Arjun Radia)


ITC Championships
- 16th July, 2017
Single Entry
Matt Baxter - Gold (Black Belt Patterns)
Matt Baxter - Gold (Black Belt Destruction)

Matt Baxter - Silver (Black Belt H/W Sparring)


XIV South East Opens
- 19th March, 2017
26 Entries
Elias Boston - Gold (Patterns)
Parvez Sultan - Gold (Patterns)
Chetan Patel - Gold (Special Technique)
Siddharth Madapusi-Vijay - Gold (sparring)
Jorja Anslow - Gold (sparring)
Ayomikun Odunaiya - Gold (sparring)
Matt Baxter - Gold (sparring)
Abhimaan Chandan - Gold (Patterns)
Rayners Lane TKD Jnrs - Gold (Team Patterns)
Jorja Anslow - Silver (Patterns)
Issa Majeed - Silver (Patterns)
Ayomikun Odunaiya - Silver (Patterns)
Issa Majeed - Silver (sparring)
Zynab Zakaria - Silver (sparring)
Rahul Limbu - Bronze (Patterns)
Armaan Kapadia - Bronze (Patterns)
Mounir Belhadj - Bronze (sparring)
Rahul Limbu - Bronze (Sparring)
Chris Corcoran - Bronze (Sparring)
Chetan Patel - Bronze (Sparring)
Kamraan Majeed - Bronze (Sparring)
Trupti Mahida-Dicocco - Bronze (Sparring)
Parvez Sultan - Bronze (Sparring)
Lyndsey Reynolds - Bronze (Sparring)
Rayners Lane TKD Teens - Bronze (Team Patterns)